Seria 13. Józef: Człowiek wiary i przebaczenia

Właśnie siadasz wygodnie w fotelu, by - po wielu bojach z problemami różnej maści - bez pośpiechu wypić dobrą kawę i wreszcie nacieszyć się świętym spokojem, kiedy...

... dzwoni telefon. Złe wiadomości. Nowe tarapaty. Stres. Trzeba działać szybko.

Żegnaj spokoju.

W życiu tak często jest pod górkę. Motto takie mogłoby być dobrym podsumowaniem historii intrygującej postaci z kart Księgi Rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba, przeszedł szlak z zatęchłych egipskich lochów na salony władzy. Po drodze musiał zmierzyć się z odrzuceniem, przemocą, niesprawiedliwością i zwykłą ludzką obojętnością.

Wyszedł z tego obronną ręką. Co więcej, nie pozwolił, by ciosy, które zadali mu źli ludzie, zgasiły pragnienie, by kochać... przebaczać... cieszyć się życiem.

Dzięki tej serii wykładów poznasz sekret głębokiej wiary Józefa. Wiary, która w obliczu problemów nie gaśnie, ale - umacnia się.

---

KUP SERIĘ W SKLEPIE CCM.PL

KUP SERIĘ NA ALLEGRO.PL

DataNazwa kazania
2018-07-11 - 2018-07-16 1. Ukochany syn, znienawidzony brat
2018-07-17 - 2018-07-19 2. Oprzeć się pokusie
2018-07-20 - 2018-07-25 3. Uwięziony i zapomniany

Powrót do wszystkich serii

Wyróżniony artykuł

  • Dlaczego warto czytać Stary Testament?

    Charles R. Swindoll

    Jest coś fascynującego w prawdziwych historiach, opartych o fakty z życia konkretnych ludzi. Przemawiają one nie tylko do naszego umysłu, ale także do serca. Sprawiają, że wczuwamy się w doświadczenia innych oraz uczymy się na podstawie ich osobistych przeżyć.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.