5. Nadzieja większa od poczucia winy: Stajemy się żywymi kamieniami

1 List św. Piotra 2,4-12


Apostoł Piotr porusza zagadnienia, które nic nie straciły na swojej aktualności.

Słowa Piotra odnoszą się do opuszczonych, prześladowanych, do tych, którzy przechodzą przez ciężkie przeżycia, których dotykają niezasłużone cierpienia. Także i tych, którzy borykają się z pokusą aby "tym wszystkim rzucić" i wrócić do starego życia, do wygody bycia "takim, jak wszyscy wokół". Ci chrześcijanie muszą sobie uświadomić, że nie są sami.

Prawda, że to wszystko jest bardzo aktualne?

Wykład ten zawiera serię obrazów z życia ludzi wierzących, żyjących na przestrzeni historii, których dotykały różnorakie problemy i zmagania. Każdy obraz dotyczy innej dziedziny życia chrześcijańskiego.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

Artykuł do serii 4

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.