4. Nadzieja większa od podziałów: Dlaczego mamy trzymać się razem

1 List św. Piotra 1,22-2,3


Chrześcijanie, niestety, nie słyną z tego, że się nawzajem popierają. Nie cechuje nas lojalność i wzajemne oddanie. Zamiast się wspierać, raczej dokuczamy sobie, poniżamy się i krytykujemy.

Bardzo to dziwne! Pierwotny Kościół był inny. Mimo tego, że wierzący byli rozproszeni z powodu prześladowania, jakie na nich spadało i z powodu ataków, jakim musieli sprostać, trzymali się razem, dodawali sobie otuchy i wspierali się. Tworzyli krąg, do którego nie można się było wedrzeć, aby go od środka osłabić.

Obecnie, gdy tak łatwo nam przychodzi "napominanie" i krytyka, trzeba przypominać znaczenie i wartość jedności.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

Artykuł do serii 4

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.