3. Nadzieja większa od pokusy: Żyć bez zarzutu w skorumpowanym społeczeństwie

1 List św. Piotra 1,13-21


Święty Piotr rozpoczyna swój list, podkreślając znaczenie "żywej" nadziei. Nadziei na przekór cierpieniu. Nadziei w tym życiu i po drugiej stronie śmierci.

Jednocześnie apostoł podkreśla znaczenie prawego życia - pomimo tego, że świat wokół nas znajduje się w moralnym chaosie. Nadzieja i świętość idą w parze, ponieważ "każdy, kto pokłada w Nim taką nadzieję, staje się świętym, podobnie jak On jest święty." (1 List św. Jana 3,3).

Wsłuchajmy się w Boże wskazania na temat tego wymagającego, ale - z Bożą pomocą - osiągalnego stylu życia.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

Artykuł do serii 4

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.