3. Nadzieja większa od pokusy: Żyć bez zarzutu w skorumpowanym społeczeństwie

1 List św. Piotra 1,13-21


Święty Piotr rozpoczyna swój list, podkreślając znaczenie "żywej" nadziei. Nadziei na przekór cierpieniu. Nadziei w tym życiu i po drugiej stronie śmierci.

Jednocześnie apostoł podkreśla znaczenie prawego życia - pomimo tego, że świat wokół nas znajduje się w moralnym chaosie. Nadzieja i świętość idą w parze, ponieważ "każdy, kto pokłada w Nim taką nadzieję, staje się świętym, podobnie jak On jest święty." (1 List św. Jana 3,3).

Wsłuchajmy się w Boże wskazania na temat tego wymagającego, ale - z Bożą pomocą - osiągalnego stylu życia.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

Artykuł do serii 4

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.