2. Jak podnieść się po porażce

Ewangelia Łukasza 22,31-34.54-62


Niewiele jest spraw równie bolesnych co poczucie porażki.

Błędna decyzja w biznesie, która doprowadza do ruiny finansowej... Nadużycie zaufania bliskiej osoby, które doprowadza do rozstania... Nałóg, z którego nie potrafimy się wyplątać, a który niszczy naszą rodzinę...

Cokolwiek jest jego źródłem, przewlekłe poczucie winy jest stanem nie do zniesienia.

Możesz iść przez życie, nieustannie oskarżając się o to, co zrobiłeś z przeszłości... Bóg jednak przeznaczył dla ciebie coś lepszego. On chce, byś rozprawił się z poczuciem porażki poprzez wyznanie winy i przyjęcie przebaczenia. Będziesz wtedy w stanie żyć pełnią życia, w oparciu o Jego łaskę.

Pismo Święte pełnie jest historii ludzi, którzy wznieśli się ponad swoje porażki. Bóg podarował im nową szansę i nową tożsamość, a oni służyli Mu w potężny sposób.

Wyjątkowym tego przykładem jest Apostoł Piotr.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.