23. Gdy człowiek Boży postępuje jak głupiec

2 Księga Samuela, rozdział 24; 1 Księga Kronik, rozdział 21


Więcej lat na karku, to niekoniecznie więcej oleju w głowie. Wiek sam w sobie nie gwarantuje dojrzałości ani odporności na popełnianie błędów. "Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana." (Księga Hioba 32,9)

Ludzie w podeszłym wieku nierzadko podejmują nierozsądne decyzje. Gdy są do tego osobami piastującymi wysokie, społeczne czy polityczne stanowiska - konsekwencje są poważne.

Król Dawid w ostatnich latach życia podjął jedną, katastrofalną w skutkach decyzję. Pomimo lat doświadczeń, nie oparł się pokusie, wpadając w pułapkę szatana.

Przyjrzyjmy się bliżej tej sytuacji i wyciągnijmy z niej lekcję dla naszego życia.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.