23. Gdy człowiek Boży postępuje jak głupiec

2 Księga Samuela, rozdział 24; 1 Księga Kronik, rozdział 21


Więcej lat na karku, to niekoniecznie więcej oleju w głowie. Wiek sam w sobie nie gwarantuje dojrzałości ani odporności na popełnianie błędów. "Mądrość nie z wiekiem przychodzi, a prawość nie tylko starcom jest znana." (Księga Hioba 32,9)

Ludzie w podeszłym wieku nierzadko podejmują nierozsądne decyzje. Gdy są do tego osobami piastującymi wysokie, społeczne czy polityczne stanowiska - konsekwencje są poważne.

Król Dawid w ostatnich latach życia podjął jedną, katastrofalną w skutkach decyzję. Pomimo lat doświadczeń, nie oparł się pokusie, wpadając w pułapkę szatana.

Przyjrzyjmy się bliżej tej sytuacji i wyciągnijmy z niej lekcję dla naszego życia.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.