22. Pieśń zwycięstwa

2 Księga Samuela, rozdział 22


W sytuacjach stresowych każdy z nas reaguje inaczej. Niektórzy muszą wykonywać (i wykonują) swoją pracę pod stałą presją. Inni pod naporem stresu wycofują się lub wchodzą w tryb przeczekania, do momentu, gdy presja minie.

Dawid dotkliwie odczuwał ciężar odpowiedzialności, który spoczywał na jego barkach. Rola króla i dowódcy wiązała się z nieustanną presją.

Jego emocje i zmagania doskonale widać w psalmach-modlitwach, które kierował ku Bogu.

Zbliżając się do kresu swojego życia, Dawid mierzył się z ogromem wyzwań, którego nie miał siły już nosić. Ale to właśnie wtedy napisał jeden ze swoich najwspanialszych psalmów - pieśń zwycięstwa, wychwalającą Bożą moc i dobroć.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.