14. Gdy Bóg mówi: nie

2 Księga Samuela, rozdział 7


Przechodzimy w naszym życiu przez doświadczenia, które można opisać obrazowo jako czas pustyni. Mieliśmy wspaniałe plany i marzenia, tymczasem przychodzi nam zmierzyć się z przeciwnościami, rozczarowaniem, odrzuceniem.

Wielu z nas zapewne doświadczyło tego, jak Bóg obdarza dodatkowymi zasobami sił i zachęty. Niekiedy jednak poczucie zawodu jest niemal nie do zniesienia.

Nasze niepowodzenia są dla nas często ogromnym zaskoczeniem. Nie rozumiemy, jak coś tak przykrego mogło spotkać właśnie nas... Bóg jednak potrafi "współdziałać we wszystkim dla naszego dobra" (zob. List do Rzymian 8,28) i w trudnych sytuacjach uczyć nas cennych lekcji wiary.

Zobaczmy, jak z poczuciem rozczarowania radził sobie król Dawid.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.