12. Nowy król, nowa dynastia, ten sam Bóg

Wybrane fragmenty Pisma Świętego


Znamy uczucie towarzyszące otrzymaniu nagrody, podwyżki bądź awansu w pracy. Zdarza się, że jesteśmy całkowicie zaskoczeni taką nobilitacją...

Jednakże nikt z nas nie doświadczył tak wielkiego awansu społecznego, jak Dawid. Z pozycji uciekiniera wyniesiony do roli króla! Był na samym dnie, dręczony strachem i przygnębieniem. Niemal z dnia na dzień znalazł się na szczycie, otoczony splendorem.

W całej Biblii nie ma chyba przykładu równie radykalnej zmiany.

Dawid przyjął zaszczyty, którymi został obdarzony, z pokorą i dojrzałością. Wiedział, że wywyższenie to spotkało go z ręki samego Boga.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.