9. Czym nakarmić rozeźlonego faceta

1 Księga Samuela, rozdział 25


Bazując na opisie w dwunastym wersecie 16 rozdziału 1 Księgi Samuela, możemy wyobrazić sobie Dawida jako śniadego, rudowłosego mężczyznę.

Przede wszystkim jednak wiemy, że posiadał "ognisty" temperament. Nic dziwnego, że czasem podejmował pochopne, dyktowane gwałtownymi emocjami decyzje.

Historia zapisana w 25 rozdziale 1 Księgi Samuela jest tego dobrym przykładem.

W tym przypadku, na drodze gnanego gniewem Dawida stanęła niezwykła kobieta - uosobienie odwagi i zdrowego rozsądku.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.