8. Najsubtelniejsza pokusa na świecie

1 Księga Samuela, rozdział 24


Wszyscy zmagamy się z pokusą "wyrównania rachunków".

Zapewne każdy z nas podjął w przeszłości jakieś działania lub wypowiedział słowa pod wpływem emocji powodowanych poniesioną krzywdą. W takich chwilach koncentrujemy się na własnych racjach, dając samym sobie "prawo odwetu".

Dawid miał niepowtarzalną okazję, by dokonać zemsty. Po latach upokorzeń i wrogości ze strony Saula, w końcu pojawiła się sposobność, by wyrównać rachunki i jednym cięciem zakończyć tę smutną epopeję niesprawiedliwości.

Jednak Dawid nie poszedł na skróty, pokazując nam wszystkim, co to w praktyce znaczy miłować nieprzyjaciół.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.