5. Co może przynieść pokonanie olbrzyma?

1 Księga Samuela 17,55-18,9


Stare przysłowie głosi, że "najciemniej jest tuż przed świtem". Ale równie dobrze można powiedzieć, że "najcięższa próba jest tuż po zwycięstwie".

Pojedynek z Goliatem nie był końcem, a początkiem problemów Dawida. Zwycięski młodzieniec wkroczył w sieć intryg i konfliktów, które przerosły jego najczarniejsze wyobrażenia.

Wiedząc, jakie wyzwania przed nim stoją, Bóg zapewnił mu wsparcie w osobie bliskiego przyjaciela - Jonatana.

Przyjrzyjmy się dokładnie zdarzeniom, które nastąpiły po pojedynku z Goliatem, zastanawiając się, co mówi nam to o naszych wielkich i małych zmaganiach.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Dlaczego warto czytać Stary Testament?

    Charles R. Swindoll

    Jest coś fascynującego w prawdziwych historiach, opartych o fakty z życia konkretnych ludzi. Przemawiają one nie tylko do naszego umysłu, ale także do serca. Sprawiają, że wczuwamy się w doświadczenia innych oraz uczymy się na podstawie ich osobistych przeżyć.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.