4. Dawid i karzeł

1 Księga Samuela 17,1-54


Z historii biblijnych z pewnością najlepiej pamiętamy imiona bohaterów pozytywnych. Istnieje jeden wyjątek - Goliat.

Jest on prawdopodobnie najbardziej znanym poganinem w całym Piśmie Świętym. Większość z nas potrafiłaby odtworzyć przebieg pojedynku filistyńskiego olbrzyma i hebrajskiego młodzieńca.

Jednak historia ta to coś o wiele więcej niż tylko interesujący motyw literacki sprzed tysięcy lat. Pomiędzy wierszami siedemnastego rozdziału 1 Księgi Samuela odnajdujemy uniwersalne zasady walki z "olbrzymami" w naszym życiu.

W obliczu Tego, do którego należymy i któremu służymy, nasze problemy są tylko karłami.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.