4. Dawid i karzeł

1 Księga Samuela 17,1-54


Z historii biblijnych z pewnością najlepiej pamiętamy imiona bohaterów pozytywnych. Istnieje jeden wyjątek - Goliat.

Jest on prawdopodobnie najbardziej znanym poganinem w całym Piśmie Świętym. Większość z nas potrafiłaby odtworzyć przebieg pojedynku filistyńskiego olbrzyma i hebrajskiego młodzieńca.

Jednak historia ta to coś o wiele więcej niż tylko interesujący motyw literacki sprzed tysięcy lat. Pomiędzy wierszami siedemnastego rozdziału 1 Księgi Samuela odnajdujemy uniwersalne zasady walki z "olbrzymami" w naszym życiu.

W obliczu Tego, do którego należymy i któremu służymy, nasze problemy są tylko karłami.Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Dlaczego warto czytać Stary Testament?

    Charles R. Swindoll

    Jest coś fascynującego w prawdziwych historiach, opartych o fakty z życia konkretnych ludzi. Przemawiają one nie tylko do naszego umysłu, ale także do serca. Sprawiają, że wczuwamy się w doświadczenia innych oraz uczymy się na podstawie ich osobistych przeżyć.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.