2. Narodziny Kościoła

Dzieje Apostolskie 2,1-13.37-47


Duch Święty, który wskrzesił Jezusa z martwych, jest obecny w życiu każdego naśladowcy Chrystusa. Dzięki Jego sile potrafimy żyć dobrym życiem, swoimi słowami i czynami wskazując innym na naszego Mistrza.

Jako chrześcijanie nigdy nie przechodzimy na emeryturę. Każdego dnia Bóg daje nam okazje, byśmy dzielili się tym, kim On jest w naszym życiu. Kto zasmakuje tej przygody, z niecierpliwością oczekuje na Jego kolejne zadania.

Jakie wyzwanie stawia teraz Bóg w twoim życiu? Czy jesteś świadkiem Chrystusa?Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Dlaczego warto czytać Stary Testament?

    Charles R. Swindoll

    Jest coś fascynującego w prawdziwych historiach, opartych o fakty z życia konkretnych ludzi. Przemawiają one nie tylko do naszego umysłu, ale także do serca. Sprawiają, że wczuwamy się w doświadczenia innych oraz uczymy się na podstawie ich osobistych przeżyć.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.