1. Idźcie na cały świat

Dzieje Apostolskie 1,1-11


Otwierając księgę Dziejów Apostolskich, spotykamy uczniów Chrystusa, gdy gromadzą się w Jerozolimie, czekając na obiecanego im Ducha Świętego. Czują się zdezorientowani. W ich głowach kłębi się wiele pytań.

Jezus zmartwychwstał... i co dalej?

Jezus jest Królem... ale jak będzie wyglądać Jego Królestwo?

Jezus złożył im obietnicę - "otrzymacie moc z wysoka, gdy Duch Święty zstąpi na was" - ale co to dokładnie oznacza?

Nie minie więcej niż dziesięć dni, gdy Duch Święty wypełni miejsce, gdzie przebywali, udzielając każdemu z nich swojej siły. Bóg stanie się dla nich jeszcze bardziej realny niż przedtem, a ich życie otrzyma wyraźny kierunek: "Będziecie moimi świadkami... po krańce ziemi".Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.