1. Idźcie na cały świat

Dzieje Apostolskie 1,1-11


Otwierając księgę Dziejów Apostolskich, spotykamy uczniów Chrystusa, gdy gromadzą się w Jerozolimie, czekając na obiecanego im Ducha Świętego. Czują się zdezorientowani. W ich głowach kłębi się wiele pytań.

Jezus zmartwychwstał... i co dalej?

Jezus jest Królem... ale jak będzie wyglądać Jego Królestwo?

Jezus złożył im obietnicę - "otrzymacie moc z wysoka, gdy Duch Święty zstąpi na was" - ale co to dokładnie oznacza?

Nie minie więcej niż dziesięć dni, gdy Duch Święty wypełni miejsce, gdzie przebywali, udzielając każdemu z nich swojej siły. Bóg stanie się dla nich jeszcze bardziej realny niż przedtem, a ich życie otrzyma wyraźny kierunek: "Będziecie moimi świadkami... po krańce ziemi".Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Dlaczego warto czytać Stary Testament?

    Charles R. Swindoll

    Jest coś fascynującego w prawdziwych historiach, opartych o fakty z życia konkretnych ludzi. Przemawiają one nie tylko do naszego umysłu, ale także do serca. Sprawiają, że wczuwamy się w doświadczenia innych oraz uczymy się na podstawie ich osobistych przeżyć.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.