1. Idźcie na cały świat

Dzieje Apostolskie 1,1-11


Otwierając księgę Dziejów Apostolskich, spotykamy uczniów Chrystusa, gdy gromadzą się w Jerozolimie, czekając na obiecanego im Ducha Świętego. Czują się zdezorientowani. W ich głowach kłębi się wiele pytań.

Jezus zmartwychwstał... i co dalej?

Jezus jest Królem... ale jak będzie wyglądać Jego Królestwo?

Jezus złożył im obietnicę - "otrzymacie moc z wysoka, gdy Duch Święty zstąpi na was" - ale co to dokładnie oznacza?

Nie minie więcej niż dziesięć dni, gdy Duch Święty wypełni miejsce, gdzie przebywali, udzielając każdemu z nich swojej siły. Bóg stanie się dla nich jeszcze bardziej realny niż przedtem, a ich życie otrzyma wyraźny kierunek: "Będziecie moimi świadkami... po krańce ziemi".Konspekt wykładu

Artykuł do serii


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Prorok Micheasz i jego misja

    Insight for Living - Pełnia Życia

    O starotestamentowym proroku Micheaszu wiadomo niewiele. Pochodził z miasta Moreszet, położonego w równinnej części Judy, w pobliżu warownych miast Lakisz, Maresza i Socho. Do Jerozolimy było stąd około 40 kilometrów, a do należącego już do Filistynów Gat - rzut beretem (dlatego w źródłach często mowa o Moreszet-Gat).

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.