15. Wydany na ukrzyżowanie

Ewangelia Mateusza 27,27-37; Ewangelia Jana 19,16-30


Świat starożytny znał ów ponury spektakl, jakim było krzyżowanie. Niewyobrażalnie okrutny sposób wymierzania kary śmierci, zarezerwowany dla najgorszych przestępców. Taki właśnie rodzaj kaźni przeznaczono Jezusowi.

Umrzeć na krzyżu było sadystyczną torturą i straszliwą hańbą. Jezus jednak dobrowolnie cierpiał męki krzyża, aby winni kary ludzie mogli dostąpić wyzwolenia.

Dopiero gdy pochylimy się nad potwornością faktów związanych z ukrzyżowaniem, zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, czym była ta śmierć i jak ogromną cenę zapłacił Chrystus na Golgocie.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.