13. Przyczyny porażki sądu nad Jezusem

Wybrane fragmenty Pisma Świętego


Jezus jest jedynym, który w całym swoim życiu nie uczynił nic złego. Mimo to został zaaresztowany, osądzony i skazany na najokrutniejszą karę, jaką znano w Imperium Rzymskim, zarezerwowaną dla najgorszych przestępców.

Zaaresztowany został w wyniku zdrady. Rozprawa sądowa była farsą, wyrok niezgodny z prawem, a kara kpiną ze sprawiedliwości. Na przekór temu wszystkiemu, Jezus cały czas zachowywał spokój, szczerze odpowiadał na zarzuty, z godnością mówił prawdę i z łagodnością świadczył o swoim niebiańskim pochodzeniu.

Czy i my będziemy naśladować Chrystusa w obliczu niesprawiedliwości, na jaką jesteśmy narażeni w swoim życiu? Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.