13. Przyczyny porażki sądu nad Jezusem

Wybrane fragmenty Pisma Świętego


Jezus jest jedynym, który w całym swoim życiu nie uczynił nic złego. Mimo to został zaaresztowany, osądzony i skazany na najokrutniejszą karę, jaką znano w Imperium Rzymskim, zarezerwowaną dla najgorszych przestępców.

Zaaresztowany został w wyniku zdrady. Rozprawa sądowa była farsą, wyrok niezgodny z prawem, a kara kpiną ze sprawiedliwości. Na przekór temu wszystkiemu, Jezus cały czas zachowywał spokój, szczerze odpowiadał na zarzuty, z godnością mówił prawdę i z łagodnością świadczył o swoim niebiańskim pochodzeniu.

Czy i my będziemy naśladować Chrystusa w obliczu niesprawiedliwości, na jaką jesteśmy narażeni w swoim życiu? Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.