3. Bóg w pieluszkach

Wybrane fragmenty Pisma Świętego


Narodziny Jezusa były wyjątkowym wydarzeniem w historii ludzkości. Bóg stał się człowiekiem! Przyjął na siebie ludzkie ograniczenia, ale w swojej istocie nie przestał być jedynym, wiecznym, wszechmocnym Bogiem.

Syn Boży wszedł na scenę dziejów niepostrzeżenie, bez fanfar i huku armat. Izraelskie elity, zaciekle rywalizujące o władzę i pieniądze, nie były w stanie pojąć, że ten, na którego oczekiwali, będzie tak różny od ich wyobrażeń. Niewiele osób w Izraelu potrafiło poza otoczką ubogiego pochodzenia dostrzec splendor Króla królów.

Co ciekawe, najmniej problemów mieli z tym ci, którzy żyli na marginesie społeczeństwa - pasterze, trędowaci, opętani, celnicy, prostytutki.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.