2. Bliskie więzi, zaloty... cud

Wybrane fragmenty Pisma Świętego


Spójrzmy prawdzie w oczy: życie jest bardzo pogmatwane. Bez wyjątku, historia każdego ludzkiego istnienia naznaczona jest komplikacjami, trudnościami, błędami, rozczarowaniami i porażkami. Potrzeba dużej dozy miłości, by kochać drugą osobę z całym bagażem jej doświadczeń i problemów.

Maria, matka Jezusa, nie spodziewała się, że jej ciche życie tak niepodziewanie i tak bardzo się skomplikuje. U jej boku był jednak ktoś, kto okazał jej miłość i troskę, dzieląc z nią jej przeznaczenie - Józef, jej mąż.

Największym jednak przykładem bezwarunkowej miłości jest sam Bóg, który w osobie Jezusa wkroczył w gmatwaninę ludzkiej egzystencji.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.