2. Bliskie więzi, zaloty... cud

Wybrane fragmenty Pisma Świętego


Spójrzmy prawdzie w oczy: życie jest bardzo pogmatwane. Bez wyjątku, historia każdego ludzkiego istnienia naznaczona jest komplikacjami, trudnościami, błędami, rozczarowaniami i porażkami. Potrzeba dużej dozy miłości, by kochać drugą osobę z całym bagażem jej doświadczeń i problemów.

Maria, matka Jezusa, nie spodziewała się, że jej ciche życie tak niepodziewanie i tak bardzo się skomplikuje. U jej boku był jednak ktoś, kto okazał jej miłość i troskę, dzieląc z nią jej przeznaczenie - Józef, jej mąż.

Największym jednak przykładem bezwarunkowej miłości jest sam Bóg, który w osobie Jezusa wkroczył w gmatwaninę ludzkiej egzystencji.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.