11. Nadzieja większa niż nasze zwyczaje: Jak zaszokować pogan

1 List św. Piotra 4,1-6


Cały Nowy Testament mówi o odmienionym życiu, które jest rezultatem szczerego nawrócenia.

Gdy dostępujesz przebaczenia swoich grzechów, gdy Duch Święty staje się mieszkańcem twojego serca, gdy stare przemija, a pojawia się nowe, w twoim życiu rozpoczyna się proces przemiany. To głebokie doświadczenie odnowy serca i charakteru zmienia twoje nawyki, przywyczajenia, wartości, relacje.

Takiej przemiany doznawali pierwsi naśladowcy Jezusa, w czasach gdy Apostoł Piotr pisał swój list. Jego słowa nie straciły na aktualności - zwłaszcza jego komentarz dotyczący reakcji osób niewierzących na zmianę filozofii i sposobu życia ich świeżo nawróconych na chrześcijaństwo przyjaciół.

Przyglądnijmy się bliżej tym sześciu wersetom, żeby odkryć, co tak bardzo szokuje (i irytuje) nie-chrześcijan.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

Artykuł do serii 4

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.