13. Nadzieja większa od prób: Gdy pójdziesz przez ogień...

1 List św. Piotra 4,12-19


Ustami proroka Izajasza Bóg zapewniał swój lud, że nawet idąc przez "ogień" doświadczeń, będą doświadczać Jego cudownej ochrony. Apostoł Piotr nawiązuje do tego obrazu, pisząc o "potężnym ogniu" prób, którym muszą stawiać czoła chrześcijanie.

Nie była to tylko poetycka zabawa metaforami. Piotr doskonale wiedział, co to znaczy być prześladowanym za wiarę, co to znaczy palący ból fizycznych ran i piekący jad nienawiści. Myśli, które przelał na papier w tym fragmencie listu, nie są więc wydumaną teorią, ale "sprawdzonymi w ogniu" wskazówkami na temat trwania przy Bogu nawet w najtrudniejszych momentach.

Czy dla nas słowa o Bożej wierności i opiece to coś więcej niż tylko piękne cytaty ze starożytnej księgi? Czy przez ogień naszych doświadczeń idziemy, trzymając się Boga?Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

Artykuł do serii 4

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.