8. Nadzieja większa od niedojrzałości: Jak nie zaniedbać duchowego rozwoju

1 List św. Piotra 3,8-12


Czy kiedykolwiek zadałeś sobie pytanie: W jakim celu Bóg zostawił cię na tym świecie po tym, jak doświadczyłeś cudu zbawienia? Dlaczego natychmiast nie zabrał cię do swego wiecznego domu - z dala od trudów i kłopotów życia na ziemi?

Najbardziej oczywista odpowiedź brzmi: Abyś mógł być Jego ambasadorem, jego świadkiem. Nikt nie ma lepszych kwalifikacji, by opowiadać o tym, jak odnaleźć drogę do Boga i doświadczyć przebaczenia, niż nawrócony grzesznik.

Jest jeszcze jeden powód. Bóg pozostawił nas tu na ziemi po to, by kształtować nas na podobieństwo swego Syna, Jezusa Chrystusa. Ten proces prowadzi ku dojrzałości.

Aby dokonać oceny swego wzrostu duchowego, dobrze jest oderwać się na chwilę od codziennych obowiązków i spojrzeć wstecz. W słowach Apostoła Piotra możemy wyróżnić kilka "punktów duchowego rozwoju". Sprawdź, jak ci idzie.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

Artykuł do serii 4

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.