7. Nadzieja większa od ślubowania: Podstawy domowej harmonii

1 List św. Piotra 3,1-7


Wszystkie małżeństwa są szczęśliwe? Dopiero wspólne życie sprawia trudności!

Uśmiechamy się, bo wiemy, jak bardzo te słowa są prawdziwe. Gdy zwiędną kwiaty, zgasną świece, ucichnie muzyka i wybrzmią słowa przysięgi, przychodzi szara codzienność wspólnego życia. Presja płacenia rachunków, wyczerpanie z powodu obowiązków w pracy, trudności z dogadywaniem się, nieporozumienia, które zaczynają się od braku harmonii w życiu seksualnym, narosłe urazy, z którymi trzeba sobie poradzić. Lista zdaje się nie mieć końca.

Apostoł Piotr rozumiał te zmagania - sam był żonaty. Doceniał znaczenie harmonii życia domowego. Pod natchnieniem Ducha Świętego pozostawił praktyczne rady dla tych z nas, którzy jesteśmy w związku małżeńskm.

Mimo tego, że od czasów Apostoła dzielą nas wieki, zasady, o których pisze, są wciąż aktualne.Artykuł do serii 1

Artykuł do serii 2

Artykuł do serii 3

Artykuł do serii 4

 


Kazanie jest zarchiwizowane. Możesz pobrać archiwalne audycje przechodząc do działu "Pobierz" lub możesz kupić płyty CD w sklepie.
Powrót do serii

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.