Lekcja z życia Estery

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Obecność Boga nie jest tak intrygująca, jak Jego nieobecność. Jego głos nie jest tak wymowny, jak Jego milczenie. Kto z nas nie pragnął Słowa Bożego, nie szukał Jego mocy czy pocieszenia płynącego z Jego obecności... tylko dlatego, że na chwilę wydawał się On nieobecny? Odległy... zaabsorbowany... może nawet obojętny.

Dopiero po czasie zdaliśmy sobie sprawę, że był On z nami przez cały czas.

Nawet gdy Bóg czasem sprawia wrażenie nieobecnego, choć jest dla nas niewidzialny, zawsze jest zwycięski i wszechmocny. To jest właśnie główna lekcja z Księgi Estery. Choć słowo "Bóg" nie występuje ani razu na stronach tej księgi, jest On obecny w każdej poszczególnej scenie, w każdym wydarzeniu. Ostatecznie doprowadza wszystko do wspaniałego punktu kulminacyjnego, okazując swoją wierność.

Mordechaj był potomkiem jednego z uprowadzonych do niewoli babilońskiej Żydów. Był człowiekiem pobożnym, a jego najważniejszą rolą była opieka nad Esterą.

esteraEstera to perskie imię, oznaczające gwiazdę. Jest ona niewątpliwą "gwiazdą" całej tej niezwykłej historii. Wieczna, potężna i niewidzialna Boża ręka działała za kulisami, ukryta przed ludzkim wzrokiem. Tylko łaskawa i pełna miłości Osoba miałaby tak wielkie staranie o biedną, osieroconą dziewczynkę, oddaną pod opiekę kuzyna.

Zawarte jest w tym piękne przesłanie dla każdego, kto doświadczył trudności, cierpienia, zadanego przez życiowe okoliczności... dla każdego, kogo kusi, by myśleć, że już nic dobrego go w życiu nie spotka. Tego wszystkiego możemy uczyć się z historii Estery.

Jako małe dziecko opłakiwała śmierć swoich rodziców. Ta skrzywdzona i osierocona dziewczynka kilka lat później przyczyniła się do ocalenia całego narodu. Tylko Bóg potrafi czynić takie rzeczy. Często kreuje je za kulisami, działając cicho i niewidocznie.

W twoim życiu także działa wszechmocny Bóg. Choć nie zawsze go słyszysz i może wydaje ci się, że jest gdzieś daleko, możesz być pewien, że pracuje on nieustannie za kulisami twojego życia.

Na podstawie: Charles R. Swindoll, "Not Forgotten", w: Great Days with the Great Lives (Nashville: W Publishing, 2005), s. 193. Copyright 2005 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide