Mierzenie się z bólem fizycznym

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Czy doświadczasz teraz jakiegoś fizycznego bólu?

Zapewne ktoś, kto to czyta, odpowie: tak. Być może jesteś to ty... A może jest nią osoba, którą dobrze znasz i kochasz.

Ból rzadko kiedy ma jakiś głębszy sens. Doświadczając go, wyczekujemy ulgi. Od zarania dziejów, osoby odczuwające dotkliwy ból, kierowały swoją uwagę na obietnice zawarte w Słowie Bożym, a szczególnie na słowa odnoszące się do wieczności.

Bez względu na to, czy doświadczasz bólu osobiście czy wspierasz osobę, która się z nim mierzy, pochyl się teraz nad słowami pełnymi pocieszenia i nadziei:

"Niech Pan cię wysłucha w dniu utrapienia, niech ciebie chroni imię Boga Jakuba. Niech ześle tobie pomoc z świątyni i niech cię wspiera z Syjonu." (Ps 20,2-3)

"Wznoszę swe oczy ku górom: Skądże nadejdzie mi pomoc? Pomoc mi przyjdzie od Pana, co stworzył niebo i ziemię." (Ps 121,1-2)

mierzenie sie z blemOn jest tym, który:

"...uwalnia nas od wszelkiej trwogi."

"...jest blisko skruszonych w sercu i podnosi złamanych na duchu." (Psalm 34,5.19)

"...leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany." (Ps 147,3)

"...odpuszcza wszystkie twoje winy, leczy wszystkie twe niemoce." (Ps 103,3)

"...dodaje mocy zmęczonemu i pomnaża siły omdlałego." (Iz 40,29)

Bóg posłał na ten świat Swego Syna, który:

"...wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby." (Mt 8,17)

"...obarczony naszym cierpieniem, dźwigał nasze boleści...był przebity za nasze grzechy, zdruzgotany za nasze winy...spadła Nań chłosta zbawienna dla nas, a w Jego ranach jest nasze zdrowie." (Iz 53,4-5)  

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide