Nasycony Słowem (Dzieje Apostolskie 13-14)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Posługa Apostoła Pawła była "przesycona" Słowem Bożym. W 13 i 14 rozdziale księgi Dziejów Apostolskich, opisującym pierwszą podróż misyjną Apostoła Narodów, wyrażenia "Boże słowo", "słowo prawdy", "nauka Pańska", "Prawo i Prorocy" czy "Dobra Nowina" pojawiają się aż 15 razy (Dzieje 13,5.7.12.15.32.44.46.48.49; 14,3.7.15.21.25).

Wyruszając na swoją pierwszą wyprawę misyjną, Paweł zabrał ze sobą bardzo niewielki ekwipunek - trochę jedzenia i minimalną ilość ubrań, ale za to jego serce było rozgrzane do białości niezachwianym przekonaniem o tym, że spotkał zmartwychwstałego Jezusa. Jego najważniejszym wyposażeniem była pewność, że Bóg jest z nim i że jego misją jest przekazywanie wszystkim ludziom Bożej prawdy - "Bożego Słowa". To przekonanie pchało go nieustannie do przodu, umacniało w chwilach próby i podnosiło po ciosach zadawanych przez przeciwników jego działalności.

śniadanieCzy to możliwe, że w ostatnim czasie osłabłeś nieco w swym postanowieniu, by regularnie czytać Pismo Święte? Nie jesteś jedynym, kto odczuwa pokusę, by - ze względu na przeładowany harmonogram zajęć - odłożyć Biblię na półkę. I mnie się to czasem zdarza. Proszę, przyjmij to delikatne napomnienie: Niezależnie od tego, na jakim etapie swojego życia jesteś - może rozpoczynasz studia albo obejmujesz nowe stanowisko w pracy, czy też może zaangażowałeś się w jakąś regularną działalność w ramach swojej parafii lub wspólnoty - nie zaczynaj tego nowego rozdziału bez ukształtowania (albo odnowienia) nawyku codziennego "spotkania z Bogiem", z Pismem Świętym w ręku! Od tego zależy twoja duchowa kondycja. Rezygnując z regularnego odświeżania swojej duszy prawdą Słowa Bożego, narażasz się na ryzyko poważnych duchowych powikłań. Jeśli zapomnisz o codziennym wyciszeniu, modlitwie i lekturze Bożej księgi, nie dasz Bogu możliwości, by cię wewnętrznie wzmacniał i prowadził.

Na początek wystarczy poświęcić w tym celu choćby 15 minut każdego dnia. Niektórzy powiedzą: Gdzie w swoim planie dnia znajdę dodatkowe 15 minut? Może uda ci się skrócić nieco przerwę obiadową w pracy, tak by wrócić odrobinę wcześniej do domu? (Lub... obciąć ilość czasu spędzaną wieczorem przed ekranem komputera?). I wykorzystać te dodatkowe kilka chwil, by przeczytać fragment psalmu albo któregoś z listów Nowego Testamentu?

Jeśli Paweł potrafił nieustannie nasycać swoje życie Słowym Bożym, ty i ja także możemy to robić. W twoim otoczeniu są osoby, których nikt nie zna tak dobrze, jak ty, i którym nikt nie pomoże lepiej, niż ty mógłbyś to uczynić. Bądź znany, jako ktoś, kto zna Pismo Święte i jest głęboko oddany biblijnym wartościom. Bądź rozpoznawany jako osoba, która - poproszona o radę - powołuje się na prawdę Słowa Bożego. Karm się codziennie Bożą mądrością.

Stań się osobą "nasyconą Słowem".

Za: Charles R. Swindoll, "Authentic Ministry," in Great Days with the Great Lives (Nashville: W Publishing Group, 2005), 327. Copyright 2005 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide