Moc Ducha w chwilach rozpaczy (Rzymian 8,26-27)

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Przechodzisz przez trudne doświadczenia?

Być może jest ci tak ciężko, że straciłeś zupełnie apetyt albo już od tygodni nie wysypiasz się w nocy. Twój umysł zatruwają ponure myśli. Zmagasz się z samotnością, zniechęceniem, bezradnością. Towarzyszy ci nieznośny ból - fizyczny lub emocjonalny.

Próbowałeś się modlić, prosiłeś też innych o modlitwę. Wypatrujesz Bożej interwencji. Ale póki co, żadnej ulgi.

Kilka lat temu znalazłam się w samym środku takiej gęstej mgły bezradności i rozpaczy. W krótkim czasie spadło na mnie kilka przytłaczających problemów. Z tygodnia na tydzień było coraz gorzej. Miałam wrażenie, że wszystko się mi "rozsypuje". To były najtrudniejsze dni w moim życiu.

krople deszczuSmutek i przygnębienie spychały mnie coraz głębiej i głębiej w bagno depresji. Pewnego razu, gdy stan ten osiągnął chyba swoje apogeum, wybiegłam z domu i udałam się w kierunku wzgórz, które znajdują się nieopodal. Położyłam się na igliwiu i zaczęłam wołać do Boga. Wpatrując się w korony drzew, płakałam... szlochałam... aż całą twarz i ręce miałam mokre od łez. Gdy zabrakło słów, po prostu jęczałam i wzdychałam z rozpaczy...

Trwało to kilka godzin. Duch Święty był ze mną w tych gorzkich łzach i rozpaczliwym wzdychaniu. Modlił się ze mną. Po pewnym czasie odczułam ulgę. Bóg wyciszył moją duszę. Kiedy wracałam do domu, wiedziałam, że choć okoliczności nie zmieniły się ani trochę, coś zmieniło się WE MNIE. Doświadczyłam cudownej obecności Ducha Świętego, delikatnego dotknięcia mojego Pocieszyciela.

Wierzę, że właśnie wtedy, gdy słowa nie są w stanie wyrazić głębi bólu, z jakim się zmagamy, Duch Boży przychodzi, by nas wesprzeć. On pomaga nam, kiedy nie wiemy, jak się modlić albo kiedy nie mamy już siły, by to robić.

Apostoł Paweł pisał:

Podobnie też i Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Nie wiemy bowiem, o co i jak należy się modlić, lecz [właśnie] sam Duch wstawia się za [nami] błaganiami, których nie można wyrazić słowem.

Ten zaś, który przenika serca, wie, jakie jest pragnienie Ducha: [wie], że Bóg, tak jak chce, wstawia się za świętymi.

(Rzymian 8,26-27; Biblia Warszawsko-Praska)

Tak, odkryłam, że to prawda. Przekonałam się o tym w najciemniejszych momentach mojego życia.

Czy znasz tę pokrzepiającą obecność wszechmocnego Boga w twoim wnętrzu? Czy w trudnych chwilach doświadczasz bliskości i wsparcia Bożego Ducha?

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide