Zależność od Boga

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Większości z nas proszenie o pomoc przychodzi z dużym trudem. Z natury robię, co mogę, by tego uniknąć. Być może masz podobnie. Bóg jednak wciąż na nowo daje nam do zrozumienia, że sami nie damy rady. Potrzebujemy pomocy, przede wszystkim - Jego pomocy. Nie bez przyczyny Pismo Święte tak często porównuje nas do owiec (nie ma co ukrywać, owce to najmniej zaradne ze wszystkich zwierząt hodowlanych!). Musimy pamiętać, że wstrzemięźliwość w komunikowaniu naszych potrzeb to nie przejaw siły, ale pychy. Jakże niewygodna to prawda!

pomocna dłońUcząc się polegać na Bogu w różnych okolicznościach życia, odkrywałam, jak wspaniale potrafi pokrzepić w trudnych sytuacjach Słowo Boże. Nie ma takich problemów, nie ma takiego bólu, nie ma takich emocji, których nie dałoby się odnaleźć w życiu i modlitwach bohaterów biblijnych. Chciałam się podzielić z Tobą kilkoma fragmentami, które były wielką otuchą dla mnie, gdy zmagałam się z trudnościami.

 

STRACH - Jozue 1; Izajasz 41

ROZCZAROWANIE - Izajasz 55,8-9

SAMOTNOŚĆ - Psalm 13

ZAGUBIENIE - Psalm 19; 37; 119

CIERPIENIE - List Jakuba 1; 1 List Piotra 1; 5; 2 List do Koryntian 1

ZWĄTPIENIE - Psalm 40

SŁABOŚĆ - Psalm 18; 46

NIEPEWNOŚĆ - Psalm 121

ROZPACZ - Lamentacje 3

poszukiwanie MĄDROŚCI - Księga Przysłów (rozdział dziennie)

poszukiwanie RECEPT na życie - List Jakuba (rozdział na tydzień)

 

Drogi Przyjacielu, nie udawaj dłużej, że potrafisz być doskonale samowystarczalny i niezależny. Zedrzyj z siebie dumę i upór. W swoich problemach szukaj pomocy u Boga.

 

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide