Więź z Bogiem

Odosobnienie (Marek 1,35)

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Czytając początkowe rozdziały Ewangelii Marka, często się uśmiecham. Marek uwielbia słówko natychmiast. Pojawia się tam raz za razem. Autor chce nam pokazać, jak bardzo zaangażowany był Jezus w pomaganie ludziom, jak napakowany był Jego grafik, z jak wielką presją musiał się mierzyć.

Ale pośród tej intensywnej posługi natrafiamy na 35 werset 1 rozdziału. Jakaż odmiana!

Źródło nadziei i siły (Lamentacje 3,19-26)

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Jak reagujesz, gdy spotyka cię coś bardzo trudnego? Gdy ziemia usuwa ci się spod nóg?

Twój dom spłonął w pożarze albo został zalany przez powódź... Twoi rodzice rozwiedli się... Umarł ktoś, kto był ci bardzo bliski... Walczysz z przewlekłą chorobą albo zmagasz się z intensywnym bólem, którego przyczyna nie jest do końca znana...

Jak zbliżyć się do Boga?

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Insight for Living - Pełnia Życia

Świat zarzucony jest wieloma teoriami na temat Boga, religii czy zbawienia. Najróżniejsze poglądy na temat Jezusa konkurują ze sobą, pragnąc przyciągnąć naszą uwagę. Różne "drogi" prowadzące do różnych "bogów" reklamują się na bezustannie zmieniającym się "targowisku idei". W całej tej gamie sprzeczności warto zwrócić uwagę na to, co powiedział Jezus Chrystus w swoim odważnym stwierdzeniu: Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie może przyjść do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie (Jan 14,6)

Policz dobrodziejstwa (Psalm 103,2)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Jeśli czasem jest ci trudno modlić się, chciałbyś nastroić swoje serce na niebiańską częstotliwość, ale nie wiesz, jak to zrobić, spróbuj tego nieskomplikowanego sposobu - nazwij po imieniu wszystkie dobrodziejstwa, które otrzymałeś od Stwórcy.

Rozczarowany Jezusem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Wayne Stiles

Siedząc skulony w więziennej celi, Jan Chrzciciel zmagał się z dręczącymi go wątpliwościami. Całe życie z pasją głosił nadejście oczekiwanego Mesjasza. Obwieścił przybycie Króla, wybawcy Izraela. Ochrzcił Bożego pomazańca. Przygotował serca rodaków na Jego misję. Ale od pewnego czasu wszystko szło nie tak, jak powinno...

Ojcze NASZ

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

John Adair

Wgłębiając się w treść Modlitwy Pańskiej - jednego z najbardziej znanych fragmentów Pisma Świętego (zob. Mateusz 6,9-13) - mamy tendencję pomijać pewne istotne szczegóły, a to dlatego, że znamy tę modlitwę tak dobrze, słuchaliśmy i wypowiadaliśmy ją w naszym życiu setki razy. Jednym z takich niedocenianych elementów tej modlitwy jest niepozorne słowo NASZ.

Pełna ewangelia... i nic ponadto (1 Koryntian 15,1-5)

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Michael J. Svigel

W seminarium teologicznym brałem udział w zajęciach z soteriologii, czyli dziedziny teologii zgłębiającej temat zbawienia. Na pierwszym spotkaniu nasz profesor dał nam następujące zadanie: "Niech każdy z was przygotuje sobie kartkę papieru. W kilku punktach spiszcie wszystkie niezbędne informacje, które wasz kolega potrzebuje usłyszeć, by stać się chrześcijaninem. Wynotujcie tylko to, co MUSI wiedzieć i w co MUSI uwierzyć, by stać się Bożym dzieckiem i pójść po śmierci do nieba. Macie na to 1 minutę. Czas start!"

Moc Ducha w chwilach rozpaczy (Rzymian 8,26-27)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Przechodzisz przez trudne doświadczenia?

Być może jest ci tak ciężko, że straciłeś zupełnie apetyt albo już od tygodni nie wysypiasz się w nocy. Twój umysł zatruwają ponure myśli. Zmagasz się z samotnością, zniechęceniem, bezradnością. Towarzyszy ci nieznośny ból - fizyczny lub emocjonalny.

Zastawiony stół (Izajasz 30,18)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Dzieje życia Józefa (jednego z 12 synów patriarchy Jakuba), wspaniale ilustrują łaskę, jaką Bóg okazuje nam w osobie Jezusa.

Nie chodzi o moralność (Łukasz 10,27)

Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

David Carl

W chrześcijaństwie nie chodzi o moralność.

A teraz, zanim z oburzeniem wyłączysz okno przeglądarki, pozwól mi lepiej wytłumaczyć, co mam na myśli. Dam głowę, że pod koniec artykułu przyznasz mi rację.

Myśl teo-logicznie (Hebrajczyków 6,17-20)

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Przyznam się wam do czegoś - zdarzają się chwile, gdy zaczynam wątpić w Bożą dobroć. Mówię to ku własnemu zawstydzeniu. Kiedy sprawy przybierają obrót nie taki, jak bym sobie życzył, gdy na moje modlitwy nie otrzymuję odpowiedzi, gdy nie potrafię pogodzić cierpienia, jakiego jestem świadkiem, z miłosiernym charakterem Boga... wtedy właśnie zmagam się z wątpliwościami, z tym dręczącym pytaniem "Dlaczego?"

Więź z Bożym Duchem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Osoba Ducha Świętego nas intryguje, fascynuje, pociąga, ale i onieśmiela, czasem przeraża. Pragniemy być bliżej Jego światła, tęsknimy za Jego ciepłem, ale boimy się, że możemy się "poparzyć". Chcielibyśmy wejść w bliższą więź z Bożym Duchem, a jednak ciągle coś nam mówi, że lepiej zachować bezpieczny dystans...

Co to znaczy "ufać Bogu"?

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Nie przychodzi mi łatwo obdarzać innych zaufaniem.

Mogłabym zwalić winę na fakt, że nie ma już dziś zbyt wielu osób naprawdę godnych zaufania. Wiem jednak, że sedno problemu tkwi we mnie...

Czas z Bogiem

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Wszyscy moi duchowi mentorzy mówili mi o wadze codziennego czasu z Bogiem. Idea "czasu skupienia" (w polskim środowisku chrześcijańskim funkcjonują też określenia "cichy czas" i "namiot spotkania" - przyp. tłum.) nie jest wymysłem nowym, propagowanym przez współczesne ruchy odnowy w Kościele. O potrzebie wewnętrznego wyciszenia się, skupienia na Bogu i niezakłócanego niczym czasu modlitwy nauczał sam Chrystus.

Potrząśnij swoim chrześcijaństwem

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

David Carl

Z upływem lat dostrzegam w sobie coraz większą potrzebę stabilizacji. Zapewne jest to tendencja naturalna i zrozumiała. Będę jednak z wami szczery. Odkrywam, jak niewiele trzeba, by skłonność ta stała się ofiarą pewnego niepokojącego mechanizmu. Mechanizmu, w wyniku którego stabilizacja degeneruje się w skostniałość, rutynę i ciasnotę umysłu.

Odwieczny JA JESTEM

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Jeśli nie będziemy wpatrzeni w Boga, nie będziemy w stanie przejść przez te ponure dni, kiedy wszystko zdaje się obracać przeciwko nam...

Życie nie jest sprawiedliwe

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Życie nie jest łatwe. To krótkie, banalne zdanie dobrze niestety opisuje rzeczywistość naszej egzystencji na ziemi. Autor biblijnej księgi Hioba z powodzeniem mógłby rozpocząć swoją opowieść takim właśnie stwierdzeniem. Albo równie zwięzłym, a - w przypadku Hioba - jeszcze chyba trafniejszym spostrzeżeniem: Życie nie jest sprawiedliwe.

To miałem być ja (Wyjścia 12,12-27)

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Michael J. Svigel i Suzanne Keffer

Dźwięk szofaru zabrzmiał donośnie wśród wypełniającego świątynię odgłosu ściszonych rozmów, niekończącego się szmeru kroków i beczenia spłoszonych jagniąt. Właśnie ogłoszono rozpoczęcie składania rytualnych ofiar w ramach corocznego święta Paschy. Kapłani intonują okolicznościowe psalmy. Wierni odpowiadają uroczystym "Alleluja", Chwała niech będzie Bogu Jahwe. Każdy ze zgromadzonych w domu Bożym mężczyzn w imieniu swoim i swej rodziny składa w ofierze młodego baranka.

On nadchodzi... Czy jesteś gotów? (Jan 14,3)

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Pewnej ponurej nocy, dwa tysiące lat temu, w przestronnym pomieszczeniu na piętrze jednego z jerozolimskich domów Jezus Chrystus przeżywał wraz ze swoimi bliskimi przyjaciółmi szczególną uroczystość. Mistrz z Nazaretu i jego najwierniejsi współpracownicy spożywali wspólnie kolację paschalną (kulminacyjny punkt najważniejszego wydarzenia żydowskiego roku religijnego, święta Paschy). My, z perspektywy czasu, to ich spotkanie nazywamy "Ostatnią Wieczerzą".

Zależność od Boga

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Większości z nas proszenie o pomoc przychodzi z dużym trudem. Z natury robię, co mogę, by tego uniknąć. Być może masz podobnie. Bóg jednak wciąż na nowo daje nam do zrozumienia, że sami nie damy rady. Potrzebujemy pomocy, przede wszystkim - Jego pomocy. Nie bez przyczyny Pismo Święte tak często porównuje nas do owiec (nie ma co ukrywać, owce to najmniej zaradne ze wszystkich zwierząt hodowlanych!). Musimy pamiętać, że wstrzemięźliwość w komunikowaniu naszych potrzeb to nie przejaw siły, ale pychy. Jakże niewygodna to prawda!

Więcej artykułów…

Strona 1 z 2

pierwsza
poprzednia
1

Wyróżniony artykuł

  • Bitwa o prawość

    Charles R. Swindoll

    Muszę przyznać, że jestem ostatnio zaniepokojony sytuacją w naszym społeczeństwie. Mój niepokój dotyczy tematu prawości.

    W naszym narodzie, jak i w Kościele obserwujemy szereg moralnych kompromisów, których konsekwencją jest osłabienie postawy prawości. Patrząc wstecz, dostrzegamy, że boom z lat 90-tych został zbudowany na grząskim fundamencie nieuczciwości i wyzysku. Jednakże kompromis o którym tu mowa, nie ogranicza się jedynie do chciwych prezesów korporacji bankowych czy skorumpowanych polityków. Zbyt często pozwalamy, by także w naszym codziennym życiu prawość traciła na wartości na rzecz doraźnych, osobistych...

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide