Ponad okoliczności

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Niewiele osób miało głębsze zrozumienie Bożej łaski niż Apostoł Paweł.

Nim spotkał na swojej drodze Chrystusa, żył jako fanatyczny faryzeusz, dopuszczając się brutalnych aktów przemocy względem chrześcijan. Dzięki łasce Bożej nawrócił się i stał się osobą niezwykle gorliwą w szerzeniu Dobrej Nowiny. Apostoł Paweł doszedł do miejsca, gdzie nie tylko chciał dzielić się obietnicą zbawienia, darowaną poganom, lecz postanowił także żyć pośród nich.

trawaNie znam innego żołnierza Jezusa Chrystusa, który dorównałby poziomowi trudów, jakich doświadczył ów wielki Apostoł. Jeszcze bardziej zdumiewające jest to, że Paweł nigdy nie uskarżał się na warunki, w których przyszło mu żyć. Był chłostany, zakuwany w łańcuchy, przebywał w cuchnących celach... Mimo to, nie narzekał. Dzięki Bożej łasce był w stanie wznieść się ponad trudne okoliczności. Poznał sekret życia zasilanego przez Bożą moc.

Jak ty reagujesz na trudności?

Łatwo jest pozwolić, by w obliczu piętrzących się problemów zakiełkowała w nas gorycz. Być może w twoim życiu zadomowiło się zniechęcenie, a negatywne myślenie stało się nawykiem... i trudno jest ci wyobrazić sobie, że można żyć inaczej.

Mam dla ciebie dobrą wiadomość: istnieje życie pełne nadziei, pomimo okoliczności. Możesz żyć ponad to, co cię otacza. Jeżeli człowiek z krwi i kości, o imieniu Paweł, mógł żyć na przekór niewiarygodnie trudnym okolicznościom, ty także możesz.

Jest jeden warunek.

Jezus Chrystus i Jego Królestwo musi stać się twoim celem. On sam może cię wzmocnić i nauczyć życia ponad przeciwności losu. Okoliczności mogą nie ulec zmianie, ale zmieni się twoje nastawienie.

Gdy Chrystus zajmie pierwsze miejsce w twoich myślach, nastąpią stopniowe zmiany. Zmiany te będą widoczne dla twojego współmałżonka, dzieci, znajomych, współpracowników. Zamiast postrzegać siebie w kategorii ofiary, odkryjesz siłę, która nie będzie pochodziła od ciebie. Efekt? To nie okoliczności będą rządziły twoimi emocjami czy wyborami, lecz ty nauczysz się żyć pełnią życia, niezależnie od okoliczności.

Przylgnij do nadziei, która jest w Jezusie Chrystusie.

Na podstawie: Charles R. Swindoll, Great Days with the Great Lives (Nashville, Tenn.: W Publishing Group, a division of Thomas Nelson Publishers, 2005), s. 335. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide