Zmieniając sposób myślenia, zmieniasz swoje życie

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Czasem myślimy sobie, że szczęście w pewnym momencie po prostu pojawi się w naszym życiu. Przypuszczamy, że jeśli wydarzy się określona rzecz lub uda nam się uzyskać oczekiwany rezultat, wtedy szczęście zagości u nas na dobre.

Jeżeli jednak to, w co wierzymy, nie opiera się na prawdzie Słowa Bożego, napotykane przez nas wyzwania mogą wywrócić nasze życie do góry nogami. Jeśli to, czego oczekujemy, NIE dojdzie do skutku, możemy popaść w ogromne rozgoryczenie. Szczęście okaże się mrzonką.

treeW niezwykle ciekawej i przydatnej książce Zagubione szczęście, autorzy J. P. Moreland oraz Klaus Issler, piszą następująco:

Najważniejszym stwierdzeniem Apostoła Pawła na temat duchowej przemiany jest zdanie z Listu do Rzymian 12,2: "Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe." Pomyśl o innych rzeczach, które Paweł mógł w tym temacie nadmienić. Mógłby przecież powiedzieć o tym, jak przemienia nas przebywanie w Bożej obecności... Jak kształtuje nas posłuszeństwo biblijnym zaleceniom... Jak ogromny wpływ ma na nas trwanie we wspólnocie wierzących czy w modlitwie... Są to niezwykle ważne elementy życia chrześcijańskiego. Apostoł Paweł postanowił jednak nie wspominać o żadnym z powyższych w swoim podsumowaniu życia duchowego. Dlaczego? Oczywistym dla niego było to, że sposób myślenia stanowi istotę naszego charakteru i duchowej przemiany. Nasze przekonania są szynami, po których biegnie życie.

Czasami próbujemy czytać Pismo Święte pod kątem uzyskania szybkich sposobów na pozbycie się wewnętrznego bólu. Jednak często jest tak, że "światło na końcu tunelu" ukazuje się dopiero wtedy, gdy zdecydujemy się zbadać, co dokładnie Słowo Boże mówi na temat naszego życia.

Warto zacząć od czytania Listu św. Jakuba. Autor w szczery i praktyczny sposób omawia tam istotne kwestie w życiu każdego wierzącego człowieka. Jakub przypomina nam, co znaczy żyć w prawdzie, która, jak obiecuje Pismo Święte, ma moc nas wyzwolić (J 8,32)

Gorąco cię zachęcam, abyś codziennie przeczytał kilka wersetów z Listu św. Jakuba i zadał sobie 3 proste pytania:

1. Jakie prawdy znajdują się w tych wersetach?

2. Czy wierzyłem w coś, co jest sprzeczne z tymi prawdami?

3. Czy jestem gotów wyzbyć się fałszywych przekonań oraz uwierzyć w prawdę Bożego Słowa?

Pamiętaj, że to, co myślisz na temat swojego życia oraz to, w co wierzysz, ma bezpośredni wpływ na to, jak wygląda twoje życie.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide