Chwasty

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Colleen Swindoll Thompson

Wyobraź sobie, że ktoś oferuje ci wolny dzień, który możesz spędzić na cztery sposoby.

Do wyboru są...

Dzień pod znakiem SPA: Poddajesz się masażowi, zamawiasz sobie manicure i pedicure, odprężasz się w saunie, słuchając ulubionej muzyki, wylegujesz się na tarasie z widokiem na morze.

Dzień pod znakiem SPORTU: Jedziesz na wyprawę rowerową w nieskażone ruchem turystycznym góry lub idziesz na długi spacer po pięknym, pagórkowatym terenie. Alternatywnie: wybierasz się z przyjaciółmi na mecz siatkówki, by kibicować ulubionej drużynie.

Dzień pod znakiem CISZY: Udajesz się w swoje ukochane miejsce odosobnienia (chatka w górach, ławka w parku, pusty skrawek plaży) i godzinami oddajesz się lekturze... malowaniu... modlitwie...

Dzień pod znakiem OGRODU: Zaszywasz się w swoim ogródku, by bez pośpiechu walczyć z chwastami, sadzić kwiaty, przycinać krzewy i... dumać nad życiem.

 

Pamiętaj, to twój wybór. Nie ma dobrych i złych odpowiedzi. Żadna nie jest bardziej lub mniej "święta". Ty wybierasz.

***

Ja bym wybrała opcję numer 4 - dzień w ogródku. Uwielbiam godzinami przesiadywać w moim zielonym królestwie, dbać o jego piękno i obmyślać jego ekspansję. Rodzina Swindollów zawsze znana była z tego, że robiła dobry użytek ze swoich rąk - malując, projektując, pisząc czy też pielęgnując ogrody. W jakiś sposób czynności te pomagają nam wyrazić samych siebie. A przy okazji uczą bezcennych lekcji życia.

ogród

Pewnego dnia, wraz z moim synem Austinem wyruszyliśmy na rutynowy "ogrodowy patrol". Celem inspekcji były wszelkiej maści chwasty. Pobieżny ogląd przyniósł dobre wyniki: żadnych niepożądanych roślin na horyzoncie. Gdy jednak zanurzyliśmy nasze motyki w czarną ogrodową ziemię, dokonaliśmy fascynującego odkrycia.

Pod powierzchnią rozgościł się ogromny, poplątany gąszcz korzeni jakiegoś niezidentyfikowanego chwastu. Swoimi mackami obejmował niemal cały ogród. Było jasne, że w każdej chwili mógł dokonać inwazji na powierzchnię.

***

Przyroda pulsuje bogactwem życia w jego najróżniejszych formach. Równocześnie jest miejscem bezlitosnej walki o byt. W zakamarkach pięknych parków i ogrodów kryją się chwasty, insekty i pasożyty, które dokonują niewidzialnego dzieła "destrukcji".

 

Z nami jest podobnie. Ludzie mogą sprawiać wrażenie zadbanych, pewnych siebie i szczęśliwych, ale pod powierzchnią kryją się często warstwy zgnilizny. Zwracamy uwagę na to, co zewnętrzne, jednak ważniejsze jest to, co siedzi w naszej duszy. A tam, stopniowo, rozrasta się poplątany gąszcz egoizmu, strachu, uprzedzeń, zranień i goryczy, który - bez interwencji z zewnątrz - stopniowo niszczy naszą osobę.

Jest jednak ktoś, kto potrafi wyrwać z korzeniami chwasty zła z naszego wnętrza i zastąpić je sadzonkami dobra i piękna. Najlepszy Ogrodnik wszech czasów. Bóg.

***

Niezależnie od tego, co cię czeka w dniu dzisiejszym (i niezależnie od tego, w jaki sposób byś go spędził, gdyby to był dzień wolny od jakichkolwiek obowiązków) - zaproś do niego Boga. Podziękuj Mu za to, w jak wyjątkowy sposób cię stworzył. Pozwól Mu zaszczepić w twoim wnętrzu Jego piękno.  

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

 • Narodzenie Chrystusa: szeroka perspektywa

  Charles R. Swindoll

  Jeśli masz choćby najogólniejszą wiedzę na temat narodzin Jezusa Chrystusa, to najlepiej... o wszystkim zapomnij i rozpocznij wszystko od nowa!

  Przez wieki historia narodzenia Jezusa została tak bardzo upiększona i ubarwiona, że przypomina raczej romans made in Hollywood. Powtarza się tę wyidealizowaną bożonarodzeniową opowieść co roku, utrwalając w naszych umysłach sentymentalne sceny rodem z sielanki.

  A jak było naprawdę?

  Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide