Odwaga i determinacja

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

24 maja 1965 roku, niewielka, zaledwie 4-metrowa łódka, niepostrzeżenie wypłynęła z przystani jachtowej w Falmouth, w stanie Massachusetts (USA). Cel rejsu? Anglia. Nazwa łódki? Tinkerbelle. Śmiałek, który podjął się tego zadania? Robert Manry, redaktor w gazecie Cleveland Plain Dealer, który po 10 latach biurkowej nudy doszedł do wniosku, że pora na zmianę. Przed nim stało nie lada wyzwanie. Jeśli wyprawa by się powiodła, byłaby to najmniejsza jednostka pływająca w historii, jaka kiedykolwiek pokonała trasę przez Atlantyk.

Manry najbardziej obawiał się nie oceanu, ale... ludzi, którzy chcieliby go odwieść od ryzykownego przedsięwzięcia. Dlatego o swoim sekretnym planie powiedział tylko kilku zaufanym osobom, przede wszystkim - swojej żonie, która była dla niego największym wsparciem.

Robert ManryJak przebiegła podróż? Nic szczególnie przyjemnego. Bezsenne noce wypełnione czuwaniem, by nie zostać stratowanym przez większe statki. Jednostajna dieta, która zamieniła się w obrzydzającą monotonię. Samotność prowadząca do halucynacji. Trzykrotnie połamany ster. Bezlitosne sztormy, z których jeden wyrzucił Manry'ego za burtę. Gdyby nie lina, którą był opasany, byłby to ostatni dzień jego życia. W końcu, po 78 dniach samotnej żeglugi, Robert Manry szczęśliwie dobił do brzegów Anglii.

Podczas długich nocy na oceanie Manry marzył o tym, co zrobi, kiedy już zacumuje w porcie. Miał zamiar po prostu poszukać pokoju hotelowego, zjeść w spokoju ciepły posiłek, a następnego dnia - zatelefonować do Associated Press i zapytać, czy byliby ewentualnie zainteresowani jego historią.

Czekała go jednak niespodzianka. Wieść o jego wyprawie rozeszła się szeroko po świecie. Ku ogromnemu zaskoczeniu Manry'ego, na jego powitanie wypłynęło około 300 łodzi, by z fanfarami eskortować Tinkerbelle do przystani. Na brzegu czekało 20 tysięcy rozentuzjazmowanych fanów.

Robert Manry, odważny redaktor-marzyciel, z dnia na dzień stał się bohaterem. O jego wyczynie rozprawiano w mediach na całym świecie.

Potrzebujemy więcej takich Robertów - ludzi, którzy mają na tyle odwagi i determinacji, by zerwać z nijakością zastanego status quo i wyruszyć w poszukiwaniu nowych rozwiązań.

Na podstawie: Charles R. Swindoll, The Strength of Character: 7 Essential Traits of a Remarkable Life (Nashville: J. Countryman, 2007), s. 88-89. Copyright 2007 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide