Poznaj swoje dziecko

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Wychowuj chłopca odpowiednio do drogi, którą ma iść, a nie zejdzie z niej nawet w starości.

(Przysłów 22,6; Biblia Warszawska)

Mówiąc o wychowywaniu dzieci i budowaniu silnej rodziny, której znakiem rozpoznawczym będzie harmonia i radość, zawsze podkreślam, że zasadniczym zadaniem rodzica jest jak najlepiej poznać swoje dziecko. To chyba najważniejsza rada, jakiej mogę udzielić wam, drodzy rodzice, w kwestii wychowywania waszych pociech.

dzieckoNie myślcie, proszę, że będąc rodzicami, automatycznie znacie swoje dziecko. Z całą pewnością tak nie jest. Można żyć ze sobą pod jednym dachem przez wiele lat i nigdy nie osiągnąć tego głębokiego poziomu komunikacji i zrozumienia, o którym tu mówię. By dobrze poznać swoje dziecko, musicie poświęcić tej sprawie wiele czasu, koncentracji i modlitwy. Musicie z mądrością obserwować zachowanie dziecka, jego radości, smutki, potrzeby, obawy, zdolności, marzenia. Musicie prosić Boga o intuicję, wrażliwość i siłę do pielęgnowania unikalnej osobowości waszego syna czy córki. Zwróćcie uwagę, że nie wspominam o wysokim IQ czy specjalistycznym kursie - te rzeczy nie są niezbędne.

Nieodzowne w procesie poznawania waszego dziecka są tylko dwie rzeczy: chęć i czas. Jeśli chcecie poznać i zrozumieć, jeśli jesteście gotowi zainwestować w to swój czas, Bóg wynagrodzi wasze wysiłki. On pomoże wam poznać wasze dziecko i być dla niego naprawdę dobrymi rodzicami.

Na podstawie: Charles R. Swindoll, Wisdom for the Way: Wise Words for Busy People (Nashville: J. Countryman, a division of Thomas Nelson, Inc.) s. 243. Copyright Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide