Łaska w małżeństwie (Efezjan 5,33)

Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Niech więc każdy miłuje swoją żonę, tak jak siebie samego, a każda żona niech okazuje szacunek mężowi. (Efezjan 5,33)

W małżeństwach, które żyją w atmosferze Bożej łaski, mężowie nie próbują przejmować kontroli i ograniczać swoich żon, a one nie czują się prowokowane do tego, aby oddawać "pięknym za nadobne". W takich rodzinach po prostu żyje się lepiej.

Łaska wyzwala i utwierdza. Nie czujesz się przygnieciony/a i ograniczany/a.

Łaska dodaje poczucia wartości. Nie czujesz się poniżany/a.

Łaska wspiera i okazuje zaufanie. Nie jesteś zazdrosny/a i podejrzliwy/a.

Wiem, co mówię. W swoim życiu zbyt długo pozwalałem, by zżerała mnie bezsensowna zazdrość. Niepewny siebie, nieufny i zalękniony, dręczyłem moją żonę, Cynthię, niekończącymi się pytaniami. Byłem wyjątkowo dociekliwy. Prawdę mówiąc, moje pytania były zawoalowanymi oskarżeniami. Dziwię się, że ona to wytrzymała.

W końcu jednak musiało dojść do ostatecznej konfrontacji, takiej, jaką zna chyba każda para małżeńska. Nie chciałbym przechodzić przez to jeszcze raz, za nic w świecie. Cynthia dała mi wyraźnie do zrozumienia, że czuje się udręczona. Moja chora wyobraźnia płatała mi figle. Wyobrażałem sobie, że moja żona robi rzeczy, które jej nawet nie przychodziły do głowy. To musiało się źle skończyć. Jej konfrontujące słowa zawstydzały i raniły, ale zrobiła to, co należało zrobić - wstrząsnęła mną.

uwolniony z łańcuchówZacząłem pracować nad ciemną stroną swojej osobowości. Przeprosiłem Cynthię za swoją postawę, jednocześnie obiecując, że od tej pory będę okazywał należne jej zaufanie. Poprosiłem Boga, aby dał mi łaskę i uwolnił mnie od tej przerażającej zazdrości, jaką na własne życzenie wyhodowałem. Modliłem się, by Bóg pomógł mi okazywać Cynthii miłość, na którą ze wszech miar zasługiwała.

Postanowiłem otworzyć się na nią bez zahamowań, chciałem kochać ją naprawdę bezwarunkowo. Doskonale pamiętam, jak bardzo pomogło mi zrozumienie tego, czym jest łaska i jak może działać jej dobroczynny wpływ w kontekście relacji międzyludzkich. W pewnym momencie tego procesu odczułem, że łaska przenika całą moją osobowość. Po raz pierwszy doświadczyłem jej potęgi. Byłem wolny!

Najpierw zacząłem zauważać małe zmiany, aby po jakimś czasie zorientować się, że dzieło przemiany obejmuje całe obszary mojego życia. Dzisiaj szczerze mogę powiedzieć, że nie pielęgnuję już żadnej myśli podszytej zazdrością. Łaska dosłownie obmyła cały ten brud.

Za: Charles R. Swindoll, Day by Day with Charles Swindoll (Nashville: W Publishing Group, 2000), s. 157-158. Copyright 2000 by Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Jak zacząć czytać Biblię?

    Insight for Living - Pełnia Życia

    Pytanie: Jestem osobą wierzącą od niedawna i chciałbym dowiedzieć się więcej na temat Biblii. Posiadam stary egzemplarz, należący kiedyś do mojej babci, ale trudno jest mi zrozumieć język, jakim jest napisana. Od czego powinienem zacząć? Jak ją czytać?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide