Haft życia

Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 

Charles R. Swindoll

Wśród zmagań z przeciwnościami losu w naszych głowach rodzi się często pewien "teologiczny" dylemat. W formie pytania brzmiałby on następująco: Czy Bóg nad tym wszystkim panuje? Czy nie wymykają Mu się pewne sprawy spod kontroli?

haftGdybyśmy jednak, za sprawą nadnaturalnej siły, mogli przenieść się z poziomu naszej planety do rzeczywistości nieba, nie znaleźlibyśmy tam najmniejszych śladów niepokoju czy paniki. Z Bożych ust nigdy nie padłoby Ojej! albo: Nie mam pojęcia, co teraz zrobimy z tymi problemami tam na dole. Na Jego twarzy nigdy nie dostrzeglibyśmy oznak zmartwienia czy znużenia. Bylibyśmy zadziwieni, jakim spokojem emanuje centrum dowodzenia wszechświatem.

Po tej stronie nieba haft życia oglądamy jakby "od spodu". Jest pełen węzłów, poplątanych nici i pozrywanych końcówek. Trudno w tej gmatwaninie dopatrzeć się kunsztownego piękna czy klarownego sensu. Ale z Bożej perspektywy, patrząc "z góry", zobaczylibyśmy cudowny boski kobierzec - odwieczny, doskonały plan dla całego stworzenia i dla życia każdego z nas.

Za: Charles R. Swindoll, Encouragement for Life: Words of Hope and Inspiration (Nashville: J. Countryman, 2006), s. 60. Copyright 2006 Charles R. Swindoll, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone.

FacebookFacebookGoogleShareGoogleShareTwitterTwitter

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Chuck Swindoll

chuck 1 300Biblista i nauczyciel Słowa Bożego, radiowy kaznodzieja Insight for Living, Chuck Swindoll, poświęcił swoje życie nauczaniu Bożego Słowa. Robi to w prosty i przejrzysty dla słuchacza sposób, podając praktyczne dla współczesnego odbiorcy lekcje Bożej łaski.

Jest pastorem z powołania i pasji. Służył w kilku stanach w USA: w Massachusetts, Kalifornii, a obecnie w Teksasie. Jest proboszczem w Stonebriar Community Church we Frisco, koło Dallas. Słuchany jest jednak daleko poza granicami swojej miejscowości.

Tylko w USA jego wykłady nadaje ponad 1500 radiostacji. Ponadto regularnie emitowane są audycje z rozważaniami pastora Swindolla w Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także w języku hiszpańskim i portugalskim (w Ameryce Płd.), arabskim (w Afryce Płn. i na Bliskim Wschodzie), chińskim (mandaryńskim), indonezyjskim, rosyjskim, rumuńskim, a od 2011 roku także po polsku.

Chuck Swindoll jest również autorem ponad 90 książek. Był rektorem Seminarium Teologicznego w Dallas, uznanej na całym świecie uczelni teologicznej. Obecnie jest jej kanclerzem.

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide