Bieżąca audycja:

14. Przezwyciężanie niebezpiecznych skutków deprawacji (część 1)

Rodzaju 19,30-38

Cz. 1.
Ładowanie kazania ...

Czy kusi cię czasem, by myśleć, że życie w dawnych czasach musiało być łatwiejsze?

Demoralizacja kultury nie była tak wysoka, nałogi nie tak częste jak dziś... no i na pewno społeczeństwo nie było tak podzielone politycznie...

Nic bardziej mylnego!

Historia dysfunkcyjnej rodziny Lota, której przyjrzymy się w tej lekcji, uświadomi nam, że tragiczne konsekwencje grzechu towarzyszą nam od zarania dziejów. Kontrowersyjna scena opisana w 19 rozdziale Księgi Rodzaju przypomina, jak bardzo niemoralność lansowana przez kulturę może mieć wpływ na nasze postrzeganie dobra i zła.

Historia ta to ostrzeżenie. W zepsutym świecie, w którym żyjemy, nie wolno nam pozwolić sobie na obojętność i nieodpowiedzialność.

Wyróżniony artykuł

  • Zmieniając sposób myślenia, zmieniasz swoje życie

    Colleen Swindoll Thompson

    Czasem myślimy sobie, że szczęście w pewnym momencie po prostu pojawi się w naszym życiu. Przypuszczamy, że jeśli wydarzy się określona rzecz lub uda nam się uzyskać oczekiwany rezultat, wtedy szczęście zagości u nas na dobre.

    Jeżeli jednak to, w co wierzymy, nie opiera się na prawdzie Słowa Bożego, napotykane przez nas wyzwania mogą wywrócić nasze życie do góry nogami. Jeśli to, czego oczekujemy, NIE dojdzie do skutku, możemy popaść w ogromne rozgoryczenie. Szczęście okaże się mrzonką.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.