Bieżąca audycja:

10. Pokusy czyhające na ojców (część 2)

Jakub 1,5-16

Cz. 2.
Ładowanie kazania ...

Świat wokół nas niekoniecznie sprzyja ojcom, którzy chcą pełnić swoją rolę według wskazań Pisma Świętego.

Alternatywne pomysły i kuszące atrakcje są na wyciągnięcie ręki. Przyzwyczailiśmy się do nowoczesnej wersji ojcostwa, której charakterystycznymi elementami są długie godziny w biurze, pośpiech, przeciążenie, piwo w ręku przed telewizorem i… brak czasu dla żony i dzieci. Frustrująca niestabilność albo niszcząca rutyna w pracy sprawiają, że wielu ojców nie ma już po prostu wieczorami siły na kreatywną zabawę czy głęboką rozmowę.

Na domiar złego za rogiem czekają bardziej wyrafinowane pokusy, które grożą całkowitym rozpadem więzi rodzinnych.

Co możemy zrobić, ojcowie, by sprostać tym wyzwaniom?

Wyróżniony artykuł

  • Bitwa o prawość

    Charles R. Swindoll

    Muszę przyznać, że jestem ostatnio zaniepokojony sytuacją w naszym społeczeństwie. Mój niepokój dotyczy tematu prawości.

    W naszym narodzie, jak i w Kościele obserwujemy szereg moralnych kompromisów, których konsekwencją jest osłabienie postawy prawości. Patrząc wstecz, dostrzegamy, że boom z lat 90-tych został zbudowany na grząskim fundamencie nieuczciwości i wyzysku. Jednakże kompromis o którym tu mowa, nie ogranicza się jedynie do chciwych prezesów korporacji bankowych czy skorumpowanych polityków. Zbyt często pozwalamy, by także w naszym codziennym życiu prawość traciła na wartości na rzecz doraźnych, osobistych...

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.