Bieżąca audycja:

8. Strach uleczony łaską (część 1)

Księga Rodzaju 43,15-34

Cz. 1.
Ładowanie kazania ...

Są słowa, które nigdy nie tracą na znaczeniu. Należą do nich: STRACH i ŁASKA. "Strach" przypomina nam, że życie pełne jest niepewności i poczucia winy. "Łaska" przypomina nam, że jest dostępne przebaczenie i nowa nadzieja.

Braciom Józefa niepewność i poczucie winy były dobrze znane. Odkąd nastał czas głodu, który zmusił ich do poszukiwania pomocy w Egipcie, cała ich arogancja prysła niczym bańka mydlana. Nad Nilem potraktowano ich surowo. Jednego z nich, Symeona, zatrzymano w areszcie, a pozostałych - zwolniono warunkowo i wypuszczono do domu. Teraz jadą do Egiptu po raz drugi - z nadzieją, że zdobędą żywność i odzyskają brata. Ale miny mają nietęgie.

Józef (którego nadal nie rozpoznają) zaskakuje ich swoją łaskawością. Choć miałby prawo, by poniżyć i sprawiedliwie ukarać swoich niegdysiejszych krzywdzicieli, pozwala, by nad czarną przeszłością zatriumfowała radość z rodzinnego pojednania. Dla swoich braci, którzy spodziewali się nowych oskarżeń, wyprawia wystawną ucztę.

Historia ta jest obrazem Bożej łaski i jednocześnie zaproszeniem, by przynieść Bogu strach i winę, a w zamian przyjąć dar przebaczenia.

Wyróżniony artykuł

  • Dlaczego warto czytać Stary Testament?

    Charles R. Swindoll

    Jest coś fascynującego w prawdziwych historiach, opartych o fakty z życia konkretnych ludzi. Przemawiają one nie tylko do naszego umysłu, ale także do serca. Sprawiają, że wczuwamy się w doświadczenia innych oraz uczymy się na podstawie ich osobistych przeżyć.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.