Bieżąca audycja:

21. Co za wspaniałe życie! (część 1)

Rodzaju 25,1-10

Cz. 1.
Ładowanie kazania ...

Jak wyobrażasz sobie ostatnie lata swojego życia?

Wiele osób (jeśli nie większość) zakłada, że starość to tylko zmagania ze zdrowiem, bezproduktywne siedzenie w domu i rozpamiętywanie przeszłości.

Jakże pesymistyczna wizja, czyż nie?

W Biblii jednak o starości mówi się w zupełnie innym świetle. Szczególnie gdy myślimy o ludziach oddanych Bogu. Dla takich osób każdy etap życia posiada wyjątkową wartość. Owszem, starzenie się niesie z sobą różne wyzwania. Jednak jeśli Bóg daje nam długie życie, ma w tym swój cel i chce, abyśmy wykorzystali je jak najlepiej.

Zbliżając się do zmierzchu swojego życia, Abraham doświadczył wielu bolesnych strat. Nie sprawiło to jednak, że zaczął użalać się nad sobą. Zamiast tego traktował każdy kolejny dzień jak cenny dar.

Jego postawa zadaje kłam stwierdzeniu, jakoby "starość się Panu Bogu nie udała".

Wyróżniony artykuł

  • Opowieść o odkupieniu

    Terry Boyle

    Trudno byłoby znaleźć ciekawszą opowieść niż historia Rut.

    Jeżeli potraktujemy ją powierzchownie, może się wydawać, że jest to tylko swego rodzaju starożytny romantyczny mini dramat w trzech aktach. Młoda i piękna dziewczyna staje w obliczu życiowych trudności, następnie poznaje wspaniałego mężczyznę, a w końcowej scenie mężczyzna poślubia dziewczynę. Jednak tak jak w przypadku wszystkich dobrych opowieści, pod powierzchnią kryje się głębsze znaczenie, wykraczające poza główny wątek.

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego i prawdę o Jezusie Chrystusie jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.