Bieżąca audycja:

5. Wykazać się mądrością (część 1)

1 Księga Samuela 25,1-42

Cz. 1.
Ładowanie kazania ...

Księga Przysłów 3,7 zachęca: Nie bądź mądry we własnych oczach, Boga się bój, zła unikaj.

Poznajmy bohaterkę Starego Testamentu imieniem Abigail, której pokorna postawa i rozważne działanie sprawiły, że uniknięto wiele zła.

Kobieta ta przyjęła rolę pośrednika w konflikcie pomiędzy własnym mężem a Dawidem. Opis tej historii znajdujemy w 25 rozdziale 1 Księgi Samuela. Spotykamy tutaj cały wachlarz postaci: arogancki szef, bezmyślny mąż, sfrustrowani pracownicy oraz... zaradna żona, która potrafi znaleźć się w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.

Przykład Abigail dowodzi, że mądrość to nie tyle wiedza akademicka to życiowa rozwaga, dzięki której potrafimy stawić czoła każdemu wyzwaniu.

Wyróżniony artykuł

  • Wiara w pracy

    Charles R. Swindoll

    Ponad jedną trzecią swojego dorosłego życia spędzimy w pracy. Dźwięk budzika o siódmej rano, korki o ósmej trzydzieści, sterta problemów do rozwiązania o dziewiątej trzydzieści, kawa o jedenastej, konflikt o czternastej, wymęczony powrót do domu o osiemnastej. A jutro - dokładnie ten sam scenariusz. Brzmi znajomo?

    Czytaj dalej...

Kolumna Zygmunta [wideoblog]

 

Chuck w liczbach

IFL POLSKA App

Wypróbuj naszą aplikację mobilną:

promoslide

Misja IFL-Polska

IFL-Polska pragnie przekazywać przesłanie Pisma Świętego jak najlepiej i jak najwierniej. Pragniemy to robić rzetelnie, w sposób przejrzysty i praktyczny, aby pomóc w lepszym zrozumieniu planu, jaki Bóg ma dla człowieka. Ludziom wierzącym pragniemy wskazywać na ich miejsce i rolę w świecie pełnym potrzeb, niebezpieczeństw, wrogości i rozpaczy.

Naszą misję realizujemy głównie poprzez nadawanie półgodzinnych audycji radiowych. Wsparciem dla tych programów jest służba duszpasterska oraz produkcja różnych pomocy, które pomagają pogłębiać wiedzę biblijną i stosować ją w codziennym życiu.